Evapsie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evapsie

Harry Potter ve RPG'nin birleştiği adres(:

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sakin Bir Yolculuk..

2 posters
YazarMesaj
Michelle Lizzié Pickens
Ravenclaw 1. Sınıf
Ravenclaw 1. Sınıf
Michelle Lizzié Pickens

Ruh Hali : Sakin Bir Yolculuk.. Karisi10
Nereden : Atlantis. Asdf.

Seviye
RP Puanı:
Sakin Bir Yolculuk.. Left_bar_bleue100/100Sakin Bir Yolculuk.. Empty_bar_bleue  (100/100)

Sakin Bir Yolculuk.. Empty
MesajKonu: Sakin Bir Yolculuk..   Sakin Bir Yolculuk.. Icon_minitimeSalı Kas. 24, 2009 10:47 am

Önümdeki katı duvara baktım. Çok sağlam görünüyordu. Derin bir nefes aldım ve el araabamı iterek içinden geçtim.

Kırmızı-siyah bir tren bütün ihtişamıyla karşımdaydı. Peron 9 - 3/4 diye düşündüm sırıtarak. Annemin arkamdan çıkması üzerine ilerlemeye başladık. Her yer muggle kıyafeti giymiş büyücüler ve cadılar ile doluydu. Bazı öğrenciler formalarını giymişti bile. Siren düdüğünü duyunca geç kaldığımı anladım. Anneme son kez sarılarak "Seni seviyorum." dedim. Bavulumu sürükleyerek trene atladım.

Hogwarts'ta ilk yılıma doğru yol alıyordum. Tren, içindeki herkesi büyücü okuluna götürüyordu. Muggle doğumlu olduğum için böyle bir yere gideceğimi asla hayal etmemiştim. İlerleyerek boş bir kompartıman bulmaya çalıştım. Neredeyse hepsi dolmuştu. Biraz daha ilerleyince sonunda diye düşündüm rahatlayarak. Tek boş kalmış kompartımanın içine girdim. Bavulumu rafa kaldıracak kadar güçlü olmadığım için yanıma koydum ve koltuklardan birine oturdum. Dışarıdaki manzara harikaydı. Ne kadar süre dışarısını izlediğimi hatırlamıyordum. El arabasını iten bir cadı yanıma gelene kadar düşüncelerime dalmıştım.

"Bir şeyler ister misin tatlım?" Çok sevecen bir şekilde söylemişti. Gülümseyerek başımı 'hayır' anlamında salladım. İlk günden jant kapağı büyüklüğündeki altınlarımı - büyücüler dünyasında denildiği gibi galleonları - harcamak istemiyordum. Kadın kompartımanın kapısını gülümseyerek kapattı ve ilerlemeye devam etti. Ben ise başımı tekrar cama doğru çevirmiştim.

Aslında şuan ne hissettiğimi bilmiyordum. Üzgün müydüm? Ailemden uzaktaydım, buna cevabım evet sayılabilirdi. Endişeli miydim? Bina seçimleri olacak demişlerdi, ya istemediğim bir yere düşersem? Peki mutlu muydum? Bir büyücü okuluna gidiyordum. Kesinlikle!

Yol boyunca el arabasını iten cadıdan başka hiç kimse gelmemişti. Hiç kimseyi tanımadığım için bu çok normaldi. Bir kitap çıkarıp okumuştum bütün yol boyunca. Sıkıldığım zaman tekrar dışarıyı seyretmeye koyulmuştum. Okulda neler olabileceğini düşünüyordum sürekli. Hangi binaya girecektim? Dersler nasıl olacaktı? Arkadaş edinebilecek miydim?

Trenin yavaşlaması ve ardından durması ile kendime geldim. Bavuluma bakarak onu yanıma almama gerek olmadığını hatırladım,okula getireceklerini söylemişlerdi. Kompartımanın kapısını açtım. Bütün öğrenciler kapılara akın etmişti. Aralarına karışarak dışarı çıktım. Sonunda temiz hava alabildiğim için mutluydum. "1. sınıflar buraya!" diye bir ses duydum uzaktan. Gördüğüm karaltıya doğru ilerledim sakince. Hogwarts'ta çok iyi zaman geçireceğimi düşünüyordum.
http://www.godricshollow.nforum.biz
Fred Andrew Moreau
Hufflepuff 1. Sınıf
Hufflepuff 1. Sınıf
Fred Andrew Moreau

Ruh Hali : Sakin Bir Yolculuk.. Eglenc10
Nereden : Paris

Sakin Bir Yolculuk.. Empty
MesajKonu: Geri: Sakin Bir Yolculuk..   Sakin Bir Yolculuk.. Icon_minitimeÇarş. Kas. 25, 2009 4:48 pm

Sanırım ten midemi bozmuştu ve çıkartmak üzereydim.Daha önce hiç bu kadar uzun tren yolculuğu yapmamıştım.''1. sınıflar buraya'' çağrısı duyduktan sonra bende katıldım aralarına.Daha sonra yanımda birini farkettim.Şaşkın bakışlarla izliyordu etrafı tıpkı ben gibi.''Merhaba , ben Fred'' dedikten sonra adının Violet olduğunu öğrendim.Oda benim gibi yeniydi ve ikimizde ne yapacağımızı bilmiyorduk.1. sınıfları takip ettikten sonra bir yere geldik.Kocaman altından bir kapı vardı ve içerden sesler geliyordu.O kocaman ihtişamlı kapı açılınca gülümsedim hafiften gördüklerim karşısında.Aslında bir o kadarda şaşırmıştım.Violet ve diğerleri kendini Hogwarts'ın ihtişamına kaptırmıştı ,aslında benimde onlardan farkım yoktu.Resmen hayallere dalmıştım ki Violet'in beni dürtmesiyle kendime geldim.Bana ''Ne duruyorsun devam etsene'' dedi.Başımla onaylıyarak diğerlerinin arkasında sıramızı aldık ve Hogwarts'da geçireceğimiz kocaman 1 yılın ilk adımlarını atmıştık...

Sakin Bir Yolculuk..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sessiz bir yolculuk
» Sıradanlıkla Başlayıp...Sonu Ölüm Olabilecek Yolculuk