Evapsie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evapsie

Harry Potter ve RPG'nin birleştiği adres(:

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Diamondie*

YazarMesaj
Gethia De Laqué
Ravenclaw 1. Sınıf
Ravenclaw 1. Sınıf
Gethia De Laqué

Ruh Hali : Diamondie* Kustah10
Nereden : Rusya

Seviye
RP Puanı:
Diamondie* Left_bar_bleue89/100Diamondie* Empty_bar_bleue  (89/100)

Diamondie* Empty
MesajKonu: Diamondie*   Diamondie* Icon_minitimeSalı Eyl. 01, 2009 10:42 pm

' Bu kızıl kız hala uyuyor. '
' Kalktım... '

Gözlerimi hızla araladım. Yatakhanenin etrafına baktım. Kızlar ders için giyinmeye başlamıştı. İlk günden bu kadar erken kalkmak bünyemi sarsacaktı. Gözlerimden akan uyku bedenimin yorgunluğuyla bütünleştiğinde muhteşem sabah uykuları iyi gelirdi. Ne yazıkki kalkıp ders programını almam lazımdı. Kendimi lanet etmeyi bırakmaya çalıştım. Bu kuytuda ne işim olduğunu sorup duruyordum. Dünyanın en kötü adamının kızını bir okula koymuşlar bu gün hangi ders var diye merak ediyor. Şu ironiye bak. Babamdan ders alsam heralde lanetlerde büyü bilgim geçilmez. Hogwarts'lı iyilerde bunu kabul etmez. Ne hoş bir durum diye düşünürken geceliğimi çıkardım. Sabah rüzgarının vuran serinliğiyle hafifce titredim. Kızıl saçlarımı geriye doğru savurduktan sonra gömleğimi alıp giydim. Altıma eteğimi geçirdim; artık hazırdım. Okul içinde zorunlu olmadıkça cübbe giyme gibi bir huyum yoktu. Bu yüzden eteğimin sihirlenmiş koca cebine cübbemi tıkıştırdım. Sınıf arkadaşlarım bana garip bir biçimde bakıyorlardı. Birinci sınıf olduklarından anne babaları büyücü değillerse bu ufak numaraları bilemezlerdi tabi. Ben şanslı olanlardım. Safkanlığın ne demek olduğunu biliyordum. Ailemi bir seherbaz düellosunda kaybetsemde beni evlat edinen adam gerçekten mükemmeldi. Bana bilmem gereken ne varsa öğretiyordu. Buna sevinmeliydim.

Kahvaltı alanına indiğimde içimde garip bir huzur vardı. Kendimi buraya ait hissetmeye başlamıştım. İyilik meraklılarının doluştuğu bu ufak okul yerine gerçekten adam gibi öğrencilerinde varlığını hissetmiştim. Slytherin masası özellikle tam bana göreydi. Tatlı atışmalar yapmaya çalışan ; ama onu bile beceremeyen Gryffindor'lular gibi değillerdi. Onları severdim aslında ; ama bana ters düşerlerse yolumdan çekme konusundada hiç acımazdım. Bunu biliyordum. Aslında bunu bir kaç kişinin daha b,ldiğinden şüphelendim. Çünkü bana hafif bir korkuyla bakan çocuklar gördüm. Ravenclaw masası en suskun masaydı. Kitap okuyanlar bir yana durmadna bir şeyler yazanlar vardı. Midem bu kadar guruldarken kitap okumanın hem kendime hemdekitaba eziyet olduğunu düşünüyordum. Üstüne döküler reçel ve benzeri yiyecekler kitabı öldürmek demekti. Kahvaltıya başlayacağım sırada baykuşlar teşrif etti. Bir tanesi bana doğru gelip Gelecek Postasının yeni sayısını bırkatı. Bu benim ak baykuşumdu. İki tabak arasında pike yaparak tma önüme konmuştu. Ona eşekkür etmek için bir kraker verdim. Onu gagalarken bende Gelecek Postasını kaırştırmaya başladım. İçinde bir kaç ölüm haberi. Gene önceden bildiğim bazı baskınlar ve nedenleriüzerine büyücülerin kafapatlatması. Bilindik Gelecek Postasını yana bıraktığımda önüme gelen kağıtla bir an yerimden sıçradım. Arkama döndüğümde örgü saçlı bir kız gördüm. Kapıdı elime aldığımda ders programı olduğunu anladım. Hemen okumaya başladım.

*Pazartesi: Biçim Değiştirme, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma, Düello Sanatları
    *Salı: Uçuş, Aritmansi, Muggle Bilimleri
    *Çarşamba: Bitkibilim, Kehanet, Eski Yazıtlar
    *Perşembe: İksir, SYB, Mitoloji
    *Cuma: Sihir Tarihi , Tılsım - Muska, Astronomi

Kahvaltının bilindik üşengeçliği bu ders programını gördüğüm anda silinmişti. Bunalrın hepsini almak ölüm gibiydi. Ben birde üç seçmeli ders seçmiştim. Onlarda neredeyse bir günümü alırdı. Boş bırakılan bir günün ardından koca bir ders yığını beynimi hasara uğratmıştı. Kahvaltının bütün zevki kaçtığı için koşarak yatkahaneye çıktım. Hafif bir üşüme anı yaşadığımdan cebimden cübbemi çıkardım. Üzerime gçeirdiğim mavili siyahlı cübbeye bir an baktım. Bana gerçekten yakışmıştı. Buna hafifce gülüsmiyerke karşılık verdim. İlk ders olan biçim değiştirme kitaplarını kaptım. Cebimde asamı kontrol ettim. Her şeyim hazır görünüyordu. Bu yüzden hemen kendimi ortak salona attım. Biçim Değilştirmeye geç kalmamak için hızla ilerledim. Aklımda hala pencere kenarındaki yatağımda duruyordu.

Diamondie*
1 sayfadaki 1 sayfası