Evapsie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evapsie

Harry Potter ve RPG'nin birleştiği adres(:

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

1.Dönem 2. SYB Dersi

3 posters
YazarMesaj
Jasmine Bloom Cursley
Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
Jasmine Bloom Cursley

Ruh Hali : 1.Dönem 2. SYB Dersi Keyifl10
Nereden : Hogwarts

Seviye
RP Puanı:
1.Dönem 2. SYB Dersi Left_bar_bleue100/1001.Dönem 2. SYB Dersi Empty_bar_bleue  (100/100)

1.Dönem 2. SYB Dersi Empty
MesajKonu: 1.Dönem 2. SYB Dersi   1.Dönem 2. SYB Dersi Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 8:43 am

Sabah özgür bir şekilde kaklkmıştım.Kıyafetlerimi giyerek doğruca Sihirli Yaratıkların Bakımı dersinin işlendiği odaya girmiştim .Sınıfta öğrenciler onu büyük bir hevesle beklemekteydiler.Öğrencilere:

-Eski Profesörünüz ayrıldığından dolayı artık derslerinize ben gireceğim.Adım Jasmine Bloom Cursley.Cezalandırmayı hiç sevmem.Bu yüzden sizden birşey istiyorum ki beni üzmeyin.

Öğrencilerimle tanıştıktan sonra derse başlamaya karar vermiştim...Öğrencilermi müsait ortama götürdüktan sonra:

Evet çocuklar kitaplarınızın 14 ve 15.sayfasını açın bakalım.Aman!Dikkat edin!Kitap biraz asidir.Çocuklar şimdi size göstereceğim şeyden biraz ürkebilirsiniz ama ürkecek birşey yok.Bu anka kuşudur.Evlat gel bakalım.
Aferin.Aranızdan birinin çıkıpta anka kuşuyla iletişim kurmasını istiyorum.Kim?Kim kuracak?

Öğrencilerden birkaçı çok hevesliydi.Anka kuşuyla iletişim kurmak için adım adım ilerleyeceklerdi.İlk adımı başarılı bir şekilde bitirmişlerdi.Ve yerlerine geçmelerini söylemiştim.Onlar yerlerine geçtikten sonra:

Çocuklar hepinizden isteyeceğim birşey var.

Herkes perşomenine Anka kuşunun bildiği özellikleri yazacak,ve anka kuşu hakkında yorumlarını.
Bu soruların cevaplarını rp nizin sonunda belirtirseniz ödev notusunu verebilirim.

DERS 15 EYLÜL DE SONA ERECEKTİR!
Eddy Rodolphus Lestrange
Slytherin 1. Sınıf
Slytherin 1. Sınıf
Eddy Rodolphus Lestrange

Ruh Hali : 1.Dönem 2. SYB Dersi Deli10

Seviye
RP Puanı:
1.Dönem 2. SYB Dersi Left_bar_bleue100/1001.Dönem 2. SYB Dersi Empty_bar_bleue  (100/100)

MesajKonu: Geri: 1.Dönem 2. SYB Dersi   1.Dönem 2. SYB Dersi Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 9:09 am

Bu sabahta geç kalkan Eddy apar topar SYB Dersine yetişmeye gitti. Herkes Oradaydı ve Profesör Birşeyler anlatıyordu. Eddy sessizce "Gelebilir miyim Profesör? Özür Dilerim." dedi ve hemen diğer arkadaşlarının yanına gitti. Profesör daha derse başlamamıştı. Bu herkesin halinden belliydi ama Eddy çok utanmıştı. Sonra Profesör:
Evet çocuklar kitaplarınızın 14 ve 15.sayfasını açın bakalım.Aman!Dikkat edin!Kitap biraz asidir.Çocuklar şimdi size göstereceğim şeyden biraz ürkebilirsiniz ama ürkecek birşey yok.Bu anka kuşudur.Evlat gel bakalım.
Aferin.Aranızdan birinin çıkıpta anka kuşuyla iletişim kurmasını istiyorum.Kim?Kim kuracak?

Eddy Kitabını açtı ve ilk olarak elini kaldırdı. Anka Kuşları hakkında okumuştu ve bunu yapabileceğine inanıyordu. Profesör ne yazıkki onu seçmedi ve Eddy üzünü içinde elini indirdi. Profesör seçilen kişilere ne yapılacağını gösterdikten sonra:
-Çocuklar hepinizden isteyeceğim birşey var.

Herkes perşomenine Anka kuşunun bildiği özellikleri yazacak,ve anka kuşu hakkında yorumlarını.

dedi ve dersin anlatma safasını bitirdi. Eddy Kalemini eline alır almaz

"Anka Kuşları en çok Küllerinden Doğmayla ün kazanmışlardır. Ölümüne yakın bir vakit yanarak küllerinden yeniden doğan anka kuşlarının Göz yaşları iyileştiricidir. Hatta Basilisk zehrinin tek panzehridir. Fakat bir anka çok zor gözyaşı döker. Bu da onu daha da değerli kılar. Ankalar tüm dünyaya ün salmışlardır ve bunların içinde Muggleler da vardır. Muggleler efsanelerinde kullandıkları bu kuşu büyücülerden elde ettikleri tarfilere göre yorumlamışlardır.

Bence Ankalar dünyanın en güzel hayvanlarındandır. Evet değerlidirler ama değerlerinin nedeni Gözyaşları ya da telekleri değil sadakatleridir."

Eddy heyecanla bunları yazdı ama eksik olduğundan ve dşük not alacağından emindi.
http://crucio-rpg.ohmylife.net
Jasmine Bloom Cursley
Jasmine Bloom Cursley

Ruh Hali : 1.Dönem 2. SYB Dersi Keyifl10
Nereden : Hogwarts

Seviye
RP Puanı:

MesajKonu: Geri: 1.Dönem 2. SYB Dersi   1.Dönem 2. SYB Dersi Icon_minitimeÇarş. Eyl. 09, 2009 12:56 pm

Eddy Rodolphus Lestrange

RP Yİ puanlayacak olursam yazım 3/5,renklendirme 4/5,kurgu ve betimleme 5/15.Daha iyi olabilirsin.İyi rpgler yazıyorsun.Fakat çok kısa yazıyorsun.

Rp:12/25
Ödev:8/10
Georgina De La Queller
Ravenclaw 1. Sınıf ~ Mitoloji Dersliği Sorumlusu
Ravenclaw 1. Sınıf ~ Mitoloji Dersliği Sorumlusu
Georgina De La Queller

Ruh Hali : 1.Dönem 2. SYB Dersi Eglenc10

Seviye
RP Puanı:
1.Dönem 2. SYB Dersi Left_bar_bleue66/1001.Dönem 2. SYB Dersi Empty_bar_bleue  (66/100)

MesajKonu: Geri: 1.Dönem 2. SYB Dersi   1.Dönem 2. SYB Dersi Icon_minitimePerş. Eyl. 10, 2009 12:59 pm

O sabah neşe içinde açtı gözlerini yeni yeni aydınlanan güne Georgina. Herşeyin yolunda gideceğine ve keyifli bir gün geçireceğine adı gibi emindi. Çünkü ne zaman keyifle açsa gözlerini yeni güne, günün geri kalanının tümü o şekilde giderdi. Keyifli, neşeli ve herhangi bir aksilik çıkmadan...

Duşunu aldı, çarçabucak giyindi ve koridora attı kendini aceleyle. Hızlı adımlarla büyük salona gitti. Kendine tenha yerlerden birini seçti, oturdu ve kahvaltısını yapmaya başladı. Aceleyle bitirdi kahvaltısını. Saatine baktı. Aman tanrım! Geç kalmıştı! Oysaki bugün hiçbir aksilik yaşamadan sonlanmalıydı. Öyle de olacaktı. Koşar adımlarla SYB Dersliğine doğru ilerlemeye başladı. Sonunda kapısında belirdi. Yeni profesörleri çoktan derse girmişti bile. Usulca süzülüverdi içeri ahenkle. Boş bir yer bulup oturdu. Pür dikkat dersi dinlemeye, profesörün ağzından çıkan her bir kelimeyi not almaya başladı.

Yeni öğretmenleri iyi birine benziyordu. Ayrıca çok da güzel ders anlatıyordu.

''Evet çocuklar
kitaplarınızın 14 ve 15.sayfasını açın bakalım.Aman!Dikkat edin!Kitap
biraz asidir.Çocuklar şimdi size göstereceğim şeyden biraz
ürkebilirsiniz ama ürkecek birşey yok.Bu anka kuşudur.Evlat gel bakalım.
Aferin.Aranızdan birinin çıkıpta anka kuşuyla iletişim kurmasını istiyorum.Kim?Kim kuracak?''

Georgina dahil tüm öğrenciler anka kuşuyla tanışıp, iletişim kurduktan sonra profesör ödevlerini anlatmaya başladı. Georgina hızlı hızlı not alıyordu.

''-Çocuklar hepinizden isteyeceğim birşey var.

Herkes perşomenine Anka kuşunun bildiği özellikleri yazacak,ve anka kuşu hakkında yorumlarını.''

Georgina anka kuşlarıyla ilgili pek çok bilgiye sahipti aslına bakılırsa ancak bildiği tüm bilgileri özet halinde yazmak zorundaydı. Beynindeki bilgileri şöyle bir taradıktan sonra özetleyerek yazmaya başladı kısa bilgi yazısını.

''Bir söyleyişe göre anka kuşları keskin ve sivri gagalarını büyülü kayalara vurarak kıvılcım çıkarırlar ve devasa kanatlarıyla bu kıvılcımı aleve çevirirler. Bu alev kısa süre sonra söner. Oluşan küllerden daha sonra yeni bir anka kuşu meydana gelir. Bu döngü sonsuza dek sürüp gider. Diğer bir söyleyişe göre ise anka kuşu tüm kuşların efendisidir. Bu kuş aslında yarı kuş yarı dev insandan türemiştir. Bu yüzden büyüklüğünün böyle olması bu sebeple açıklanır.

Yorumlar;
Bence anka kuşları son derece insancıl, sevgi dolu ve ihtişamlı bir güzelliğe sahip olan kuşlardır. Ben bu kuşalrın türeyen ilk kuş cinsi olduklarını düşünmekteyim. Çünkü aşırı ilkel olmakla beraber aynı zamanda ahenkli kuyrukları ve sivri, ince gagalarıyla son derece de güzel ve alımlıdırlar.

Saygılar...Georgina De La Queller''

Georgina ödevini yazmayı bitirdikten sonra derin bir soluk çekti. Hızla kalktı yerinden . Ve Hogwarts'ın ihtişamlı koridorlarında sağa sola savurarak yürümeye başaldı kendini. Upuzun bir gün onu bekliyordu. Daha yapacak çok işi, konuşacak çok arkadaşı vardı...

1.Dönem 2. SYB Dersi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» I. Sınıfların I. Bitkibilim dersi [1 Nolu Bitkibilim Serası]